2012-05-04 / Community News

Honor Roll

Scarborough Middle School

Third quarter

High Honors

Sixth grade

Erin Bass, Sarah Berube, Alexandra Borodkina, Sarah Brown, Megan Caldwell, Isabel Cayer, Anna Chase, Aidan Cohen, Caroline Corbeau, Lydia Dehler, Kirsten Dennen, Ivy DiBiase, Sebastian Doiron, Sophie Dugas, Nathaniel Gehrke, Chloe Griffin, Hannah Griffin, Isabella Ingream, Katelyn Jutras, Matthew Konkoly, Chandan McCall, Ryan McDonnell, Felicia O’Reilly, Lillian Patten, Laura Powell, Madeleine Prosack, Sylvia Rathmell, John Ronzo, Lauren Sabatino, Samantha Saraceno, Jacob Saracino, Natalie Simonton, Luke Thatcher, Faith Winslow and Kade Woolverton.

Seventh grade

Tara Ahluwalia, Jordan Altaffer, Emily Amann, Samuel Bailey, Annika Batista, Lydia Beera, Matthew Blaisdell, Charles Bradish, Jared Brooks, Morgan Buchanan, Emma Budway, Kathryn Carder, Aishwarya Chandrashekar, Alexandra Constantine, Nicholas DeGrinney, Adam Desveaux, Alyssa Doherty, Rachel Ferrante, Erin Greatorex, Ana Guggenheim, Carrie Hight, Alyssa Hopkins, Bryce Ingersoll, Evan Kane, Garrett King, Connor Langlois, Steven Larkin, Ashley Levesque, Kyle Loucks, Erin McKeown, Caitlyn McNulty, Greta Morrissette, Julia Mosher, Eric Murray, Haley Nelson, Lauren Page, Skylar Page, Joshua Passarelli, Pragya Pradeep, Lauren Quintiliani, Cara Reynolds, Hannah Ricker, Erin Ryan, Ethan Scribner, Samantha Shoebottom, Abigail Snow, Noah Stracqualursi, Meghan Taylor, Ogden Timpson, Emily Turner, Sarah Yoder and Elizabeth Young.

Eighth grade

Alyssa Atherton, Alexandra Averill, Olivia Booth-Howe, Hope Corrow, Madison Damon, Danielle Dumais, Mary Farnkoff, Sara Fitzpatrick, Emma Freeman, Elizabeth Gentile, Lynn Grant, David Grover, Emily Hanson, Emma Hartl, Samuel Jacob, Lexie Jamieson, Sarah Johnson, Emily Keenan, Sophia Lajoie, Amelia Levesque, Sarah Linehan, Emma Lynch, Marjorie McDonough, Isabella Morrison Ouellette, Megan Nathanson, Elise O’Reilly, Elizabeth Poulin, Jamie Sargent, Emma Smith, Alyssa Souza and John Timpson.

Honors

Sixth grade

Carigan Allie, Uday Atragada, Molly Amann, Taylor Banks, Jarod Beers, Daniel Berenson, Lucy Bogdanovich, Joshua Briggs, Zachary Brodeur, Logan Bruns, Samantha Carriero, William Carroll, Ajay Challapalli, Ibrahim Chand, Marina Clough, Madelyn Cox, Andrew Cusson, Grant Davis, Hana Delaney, Zachary DeQuattro, Dreyton Dill, Alexander Dobecki, Vanly Doiron, Drew Edgecomb, Benjamin Edwards, Marissa Edwards, Amanda Ertman, David Filatov, Anna Fitzpatrick, Hannah Fitzpatrick, Samantha Frohman, Ian Gamache, Jacob Gammon, Sarah Gentile, Sophie Glidden, Samuel Gorey, Sean Greatorex, Samuel Greenberg, Hunter Greenleaf, Jarred Greenleaf, Anthony Griffin, Luke Grover, Jacob Harrison, Eric Huber, Alexis Ivers, Emily Jefferds, Nicolas Jenkins, Abraham Jordan, Kyle Jordan, Brogan Kane, Lindsey Kelley, Connor Kelly, Zachary Kinney, Haley Koukos, Thomas Krouskup, Kodiak Kucine, Elizabeth Lacognata, Tucker Landry, Leona Lee, Kaitlyn Lemay, Alec Leng, Justin Lindsay, Lucy Malia, Andrew Manderson, Kaley Marks, Taylor Martel, Adaline McCormick, Grace Murphy, Kaylee Mutrie, Maegan Neelon, Lauren O’Reilly, Reagan Oliver, Alexandra Ouellette, Slade Overcash, Zoltan Panyi, Rachel Paradis, Eric Parent, Charles Piper, Morgan Pratt, Andrew Provencher, Eric Quirk, Carly Randall, Amber Savary, Grace Shaffer, Allie Shaw, Marielle Smith, Sophia Spina, Patrick Stanley, Zachory Strzegowski, Miguel Suarez Rodriguez, Justin Tanguay, Catherine Taylor, Natalie Taylor, Lauren Topchik, Ian Trumpler, Thomas Vachon, Kaitlin Verreault, Shealee Whiteman and Julie Winger.

Seventh grade

Steven Allard, Rachel Barr, Ryan Barr, Liam Bradley, Brian Brady, Noelle Breen, Taylor Brown, Elizabeth Callahan, Marisa Carbone, Timothy Carion, Antonia Caruso, Libby Chadbourne, Noah Charest, Austin Cheplic, Erin Clayton, Matthew Cook, Jordyn Cowan, Sophia Crovo, Colin Daly, Hannah Daniell, Ryan Davis, Alexander Dionne, Nolan Dyer, Thomas Erickson, Kathryn Farino, Andrew Fischer, David Flewelling, Kacey Foerster, Kyle Foley, Katherine Follansbee, Christopher Franklin, Edie Frederick, Alexander Giles, Andrew Goodwin, Caroline Goodwin, Taylor Googins, Samantha Gott, Elizabeth Gross, Scott Gubrud, Amelia Haddad, Jillian Harvie, Austin Hawko, Sawyer Hebert, Lillian Herb, Glade Hicks-Fredenburg, John Hinkle, Michael Jamison, Katelyn Johnson, Tyler Jozefiak, Amelia Kearns, McKenzie Keim, Carlynn Kinney, Charles Kinney, Andrew Leclair, Kristen Levesque, Mitchell Libby, Myles Little, Chloe Luong, Jack MacLeod, Shamus Malia, Hayden McSorley, Robert Mitchell, Hayden Motter, Jacob Murphy, Abigail Murrell, Rajakishore Muthyam, Cody Nadeau, Samuel Neugebauer, Christian Niles, Lily Nygren, Amy Ollove, Nico Onorato, Andrew Parent, Benjamin Patashnik, Emmett Peoples, Justin Perry, Skylar Pettingill, Spencer Pettingill, Madison Rand, Christopher Rayner, Sydney Rusak, Natalie Russell, Jillian Schell, Cameron Scribner, Ellen Shaw, Raegan Sheil, Erin Shell, Jordan Simpson, Griffin Snyder, Isaac Sparks-Willey, Emma Spies, Hannah St. Germain, Quinn Stewart, Kaylan Strout, Meghan Tomuschat, Carsyn Vanier, Lillian Volk, John Wagner and Madison York.

Eighth grade

Alexandria Adams, Emily Adler, Lucas Albert, Kyle Ankermann, Riley Arsenault, Sydney Arsenault, Grace Bailer, Jacob Bergeron, Nicolas Blanchard, Jenna Block, Jonathan Brownsey, Maria Capozza, Jonathan Chabot, Madison Chen, Jack Clavette, Caitlin Coombs, Emma Crovo, Jamie Dillon, Caleb Doiron, Kelsey Donahue, Garrett Doody, Anna Driscoll, Kaicee Flaherty, Addy Frank- lin, Dory Freeman, Mahlon Glidden, Kylie Greenleaf, Sarah Griffin, Danielle Guibord, Genevieve Guibord, Victoria Hale, Emma Hall, Brielle Hardy, Sage Hicks-Fredenburg,

Seth Jackson, Camden Jepson, Kelleryn Jordan, Nathaniel Jordan, Alexandra Jordanova, Frank Keller, Liam Kent, James Kerr, Emma Koukos, Nicholas Kyte, Nathan Labonte, Sophie Lawsure, Lydia Libby, Matthew Libby, Rachel Linehan, Nicholas Lorello, Jonathan Mallozzi, Neil Manderson, Taylor Marinko, Christopher McCammon, Abigail McCormick, Sean Mc- Donald, Morgan McKeown, Caitlin Merrill, Ian Michelson, Matthew Mogolowitz, Lillian Morrissette, Laura Moskevich, Sarah Mount, Samantha Mugford, Bryce Nitchman, Jackson O’Bar, Andrew Paradis, Sarah

Payne, Elena Peters, Edward Radley, Joshua Reed, Joseph Sarandrea, Kaleigh Scoville, Bailey Shevenell, Emily Taggart, Catelyn Venegoni-Ranger, Laura Volan, Mitchell Wedge, Bayley Welsh, Kathryn Weymouth, Connor Worthing, Shannon Wright and Sophia Zidow.

Return to top