2013-05-10 / Community News

Honor Roll

Scarborough Middle School

Third Quarter

High Honors

Sixth grade

Caroline Arpin, Riley Beliveau, Anna Black, Ethan Boardman, Isabella Booth, Aidan Bradley, Courtney Brochu, Miranda Cashman, Mackenzie Charest, Jack Clark, Anthony Clavette, Ryan Connolly, Jocelyn Couture, Jason Derrick, Leah Desveaux, William Ducott, Elliot Dumais, Lindsay Erb, Nicholas Fiorillo, Katherine Foster, Jane Greenberg, Jonathan Hayes, Thomas Hertlein, Cameron Jury, Mahitha Juttu, Kaitlyn Kenney, Katherine Kenney, Emma Letarte, Morgan Maddock, Sophia Martens, Morgan McGarry, Abigail Morrison Ouellette, Rajashekar Muthyam, Alyssa Ostrowski, Mason Parks, Benjamin Rico, Patricia Robinson, Catherine Shaw, Elyse St. Pierre, Erin Stolz, Sneha Thota, Parker Todd, Izabella Tucci, Mary Jane Uzzi, Anna Walker and Henry Yoder.

Seventh grade

Molly Amann, Erin Bass, Alexandra Borodkina, Sarah Brown, Megan Caldwell, Isabel Cayer, Ibrahim Chand, Anna Chase, Aidan Cohen, Lydia Dehler, Kirsten Dennen, Ivy DiBiase, Alexander Dobecki, Sebastian Doiron, Marissa Edwards, Nathaniel Gehrke, Jaimie Giguere, Sean Greatorex, Hannah Griffin, Eric Huber, Isabella Ingream, Katelyn Jutras, Haley Koukos, Kaitlyn Lemay, Alec Leng, Kaylee Mutrie, Felicia O’Reilly, Reagan Oliver, Rachel Paradis, Laura Powell, Madeleine Prosack, Sylvia Rathmell, John Ronzo, Lauren Sabatino, Natalie Simonton, Natalie Taylor, Luke Thatcher, Thomas Vachon and Faith Winslow.

Eighth grade

Jordan Altaffer, Emily Amann, Samuel Bailey, Annika Batista, Lydia Beera, Charles Bradish, Jared Brooks, Morgan Buchanan, Emma Budway, Marisa Carbone, Kathryn Carder, Timothy Carion, Aishwarya Chandrashekar, Erin Clayton, Alexandra Constantine, Sophia Crovo, Nicholas DeGrinney, Adam Desveaux, Rachel Ferrante, Katherine Follansbee, Edie Frederick, Alexander Giles, Elizabeth Gross, Ana Guggenheim, Carrie Hight, Evan Kane, Chloe Luong, Erin McKeown, Greta Morrissette, Julia Mosher, Hayden Motter, Joshua Passarelli, Madison Rand, Erin Ryan, Hannah St. Germain, Meghan Taylor, Ogden Timpson and Sarah Yoder.

Honors

Sixth grade

Kayla Adler, Alexander Austin, Jonah Averill, Sean Bailey, Gwyneth Barry, Sydney Bloom, Addison Boisvert, Korin Bowers, Samantha Boylestad, Allison Bradley, Anthony Breen, Liam Bridgham, Samuel Brown, Anthony Burnham, Justin Caiazzo, Makenna Canty, Gina Carbone, Romee Caron, Ashley Chandler, Chase Chaney, Daniel Chaplick, Haylen Chisholm, Patrick Clonan, Patrick Corcoran, Erin Corrow, Meghan DeGrinney, Seth Delisle, Jackie DeQuattro, Madison Diaz, Leah Dickman, Julia Dougherty, Johnathan Driscoll, Ella Dumont-Charpentier, Tyler Edgerley, Lydia Elliott, Lillian Erickson, Kaylee Faherty, Taylor Fairweather, Brian Farino, Colin Fischer, Elizabeth Flanders, Margaret Franz, Hannah Galeucia, Anthony Gatti, Tyler Gobeil, John Goff, Andrew Granzier, Amelia Hardy, Dyllan Hinton, Emerson House, Audrey Jones, Nicholas Kavanagh, Megan Kayser, Mia Kelley, Morgan Kelley, Sophia Koziell, Christine Kusnirak, Brandon L’Heureux, Connor LaBonte, Jack Lafayette, Olivia Lanphear, Eden Larsen, Brandi Lee, Michael LeGage, Luke Levesque, Nicholas Lewis, Ryan Lilley, Dylan Litrocapes, Joseph Luong, Emma MacDonald, Collin MacLeod, Heather Markham, Peter Martin, Ethan Mason, Maeve McGarrity, Katelyn McHugh, Conor McInnis, Kelly McKeen, Emma McLelland, Sadie McLelland, Molly McNulty, Veronyca Medlock, Maya Melton, Claire Merrill, Sydney Michelson, George Mitchell, Julia Mount, Elliot Needham, Jared Nelson, Connor Oliver, Anita Panta, Emily Patashnik, Elizabeth Peters, Jake Piispanen, Anthony Pizzella, Eliot Pomerleau, Charlotte Pratt, Benjamin Pulvino, Jared Quintiliani, Zachary Reed, Matthew Ricker, Jessica Rinaldi, Stephanie Ross, Greta Ross- Bartlett, Cameron Seymour, Meghan Shaw, Madeline Shields, Sidney Sparda, Alexis St. Clair, Sarah Stauffer, Alexandria Stocker, Aleco Stratis, Ariana Strzegowski, Emily Sullivan, Francesca Suster, Andrew Swanson, Nathan Taggart, Tegan Tanner, Elizabeth Tardiff, Connor Thompson, Curtis Thurston, Matthew Toohey, David Trammell, David Undlin, Daniel Volan, Madysen Wallace, Tanisha Washington, Colin Weed, Adam Williams and Alfred Wright.

Seventh grade

Ian Allard, Carigan Allie, Bailey Anastasoff, Nicholas Anderson, Uday Atragada,Sarah Berube,Lucy Bogdanovich, Joshua Bois, Michael Borelli, Zachary Brodeur, Logan Bruns, Alexander Bryer, Samantha Carriero, William Carroll, Ajay Challapalli, Melina Chap, Marina Clough, Madelyn Cox, Andrew Cusson, Hana Delaney, Dreyton Dill, Vanly Doiron, Travis Doughty, Sophie Dugas, Sierra Duggan, Lela Dusek, Garrett Emrich, Amanda Ertman, Anna Fitzpatrick, Hannah Fitzpatrick, Samantha Frohman, Ian Gamache, Jacob Gammon, Sarah Gentile, Sophie Glidden, Samuel Gorey, Samuel Greenberg, Hunter Greenleaf, Jarred Greenleaf, Chloe Griffin, Luke Grover, Sanni Hackett, Jacob Harrison, Marina Horner, Jane Im, Morgan Jackson, Nicolas Jenkins, Robert Jipson, Hunter Jones, Abraham Jordan, Kyle Jordan, Brogan Kane, Connor Kelly, Zachary Kinney, Matthew Konkoly, Thomas Krouskup, Elizabeth Lacognata, Tucker Landry, Leona Lee, Justin Lindsay, Katherine Loisel, Ethan Lowell, Lucy Malia, Marco Manfra, Taylor Martel, Chandan McCall, Adaline McCormick, Ryan McDonnell, David McKelvy, Grace Murphy, Katrina Nappi, Maegan Neelon, Caroline O’Brien, Lauren O’Reilly, Alexandra Ouellette, Slade Overcash, Gabriella Panagakos, Lillian Patten, Charles Piper, Morgan Pratt, Andrew Provencher, Carly Randall, Katarina Reynolds, Samantha Saraceno, Jeremy Sendrowski, Grace Shaffer, Marielle Smith, Sophia Spina, Patrick Stanley, Miguel Suarez-Rodriguez, Justin Tanguay, Catherine Taylor, Noah Tilton, Lauren Topchik, Stephen Tracy, Dewanshu Verma, Kaitlin Verreault, Brandon Wasser and Kade Woolverton.

Eighth grade

Tara Ahluwalia, Rachel Barr, Grace Black, Matthew Blaisdell, Liam Bradley, Brian Brady, Noelle Breen, Taylor Brown, Elizabeth Callahan, Libby Chadbourne, Noah Charest, Joseph Christian, Jordyn Cowan, Ryan Davis, Maureen DeGrinney, Alyssa Doherty, Kathryn Farino, Andrew Fischer, David Flewelling, Adrienne Freccero, Andrew Goodwin, Caroline Goodwin, Erin Greatorex, Zachary Griffis, Marc Guerette, Amelia Haddad, Jillian Harvie, Sawyer Hebert, Lillian Herb, Alyssa Hopkins, Tyler Jozefiak, McKenzie Keim, Connor Langlois, Steven Larkin, Ashley Levesque, Kristen Levesque, Benjamin Lewis, Ily Libby, Mitchell Libby, Myles Little, Paul Luu, Shamus Malia, Peter Mazzaro, Joseph McHugh, Caitlyn McNulty, Hannah Mistler, Robert Mitchell, Jacob Murphy, Eric Murray, Abigail Murrell, Rajakishore Muthyam, Haley Nelson, Christian Niles, Brianna Norsworthy, Lily Nygren, Amy Ollove, Nico Onorato, Lauren Page, Skylar Page, Andrew Parent, Benjamin Patashnik, Skylar Pettingill, Lauren Quintiliani, Cara Reynolds, Hannah Ricker, Samuel Rusak, Sydney Rusak, Tyler Savoy, Jillian Schell, Cameron Scribner, Ethan Scribner, Ellen Shaw, Raegan Sheil, Erin Shell, Samantha Shoebottom, Abigail Snow, Griffin Snyder, Emma Spies, Lucca Sterrer, Quinn Stewart, Noah Stracqualursi, Cameron Thibault, Emily Turner, Carsyn Vanier, Lillian Volk, John Wagner, Jillian Ware, Madison York, Elizabeth Young and Ianna Zarkowski.

Return to top