2014-03-07 / In the News

Honor Roll

Scarborough High School

Second quarter

Seniors

HIGH HONORS: Mary Cleary, Alec Cohen, Mitchell Eaton, Amanda Fitzpatrick, Christopher Graef, Erica Hanson, Margareta Ianosi-Irimie, Lauren Piper, Charles Raybine, Morgan Rodway, Marissa Stahl-Hodgkins and Sadie Tirrell.

HONORS: Samantha Albert, Sean Arsenault, Celenia Benner, Erin Brady, Mikaeyla Byther, Nathan Caldwell, Bridget Cange, Margaret Carbin, Michael Caryl, William Chabot, Cortney Chadbourne, Jennifer Clemenz, Mikaela Coombs, Kane Corbeau, Christopher Cowie, Caleb Delisle, Sydney Doyon, Grant Emrich, Kayla Finley, Natalie Foster, Alexis Franklin, Marian Gardner, Abigail George, Jacob Gross, Amy Gubrud, Paul Praveen Guntaka, Jason Hawko, Andrew Hopkins, Sarah Huber, Malcolm Jacob, Ainsley Jamieson, Anders Jepson, Brenna Kent, Joseph Lancaster, Cameron Langlois, Elizabeth Langworthy, Cailley Ledue, Benjamin Lindsay, Brendan Lorello, Jordan Luong, Jacob MacDonald, Stephen Marchewka, Meaghan Martin, Matthew McAlary, Matthew Morrell, Andrew Morrissey, Megan Murrell, Michael Naseef, Christian Neelon, Taylor Nichols, Brian Nickless, Mackenzie O’Brien, Sarah Pallotta, Noah Paradis, Chelsea Perehudoff, Michael Pritchard, Theodore Prosack, Yash Punjabi, Emma Reno, Marisa Risbara, Korey Ryan, Mariah Sanders, Brendon Smith, Ryan Stark, Benjamin Stone, Brady Strout, Stephen Swaney, Cameron Thayer, Luke Undlin, Julia Walker, Rachael Wallace, Brianna White, Spencer

Williams, Max Wood, Colby Yerxa and Hadlee Yescott.

Juniors

HIGH HONORS: Megan Acker, Benjamin Bergeron, Olivia Gehrke, Michael Granzier, Emma Greenberg, Laura Henny, Nathan Howard, Andrew E Jones, Katherine Kirk, Andrea Kostovick, Laura Ofiara, Andrew Rathmell, Elizabeth Shell, Emma Tirrell, Alexander Towse and Melissa Young.

HONORS: Christian Aguirre, Lily August Brown, Sarah Barr, Rebecca Beatty, Erika Berry, Jacob Bloom, Wyatt Bridgham, Ashley Briggs, Megan Brooks, Sophia Burnham, Kevin Caldwell, Jennifer Carion, Hajra Chand, Shelly Cohen, Emily Connelly, Ian Corey, Andrew Cox, Courtney Daly, Talya Davis-Day, Isabelle DiBiase, Maxim Doiron, Jenna Douglas, Lauren Douglas, Matthew Drake, Melissa Ertman, Gabrielle Farino, Lucas Foerster, Amara Fox, Haley Franklin, Roy Garland, Ashley Gleason, Emily Griffin, Quinne Hardesty, Jennifer Herrman, Milani Hicks, Ryan Huber, Alyssa Hulst, Delia Jernigan, Lauren Kilton, Jacob Kinney, Rose Kirsch, Olivia Lappin, Hayley Lawsure, Kyle Lemay, Judy Li, Daniel MacDonald, Thomas MacDonald, Kristin Maloney, Rachel Maroon, Julia Martens, Trevor Morin, Anthony Morrison, Kristen Murray, Lydia Odlin, Matthew Oliver, Miranda Page, Miranda Panico, Jensen Perehudoff, Gabrielle Perron, Austin Pietras, Alyssa Richard, Sarah Rinaldi, Kayla Savage, Andrew Schell, Michael Scott, Morgan Sewall, Andrew Simons, Madalyn Sirois, Andrew Skillings, Hannah Snyder, Lucica Southworth, Jacob Terry, Kathleen Thibodeau, Samuel Warren, Drew Wells, Jacob Young.

Sophomores

HIGH HONORS: Hope Corrow, Danielle Dumais, Mary Farnkoff, Molly Gammon, Emma Hartl, Sarah Johnson, Emily Keenan, Meghan Kennerly, Sarah Linehan, Isabella Morrison Ouellette, Durdona Tojiboeva and Elliot Youth.

HONORS: Emily Adler, Jessica Alas, Kyle Ankermann, Alyssa Atherton, Alexandra Averill, Emily Bailer, Jenna Block, Olivia Booth-Howe, Maria Capozza, Abigail Cassada, Jordan Castaldo, Taylor Champlin, Jack Clavette, Caitlin Coombs, Emma Crovo, Madison Damon, Kelsey Donahue, Anna Driscoll, Sara Fitzpatrick, Elinor Fowler, Dory Freeman, Emma Freeman, Vera Gardner, Elizabeth Gentile, Chloe Gorey, Lynn Grant, Kylie Greenleaf, Genevieve Guibord, Matthew Gwyer, Victoria Hale, Seth Jackson, Samuel Jacob, Lexie Jamieson, Andrew S Jones, Hayden Jones, Nathaniel Jordan, Alexandra Jordanova, Victoria Kavanaugh, Frank Keller, Preston Kincaid, Emma Koukos, Nathan Labonte, Sophia Lajoie, Molly Le- Comte, Amelia Levesque, Matthew Libby, Helen Lin, Rachel Linehan, Kristina Lore, Nicholas Lorello, Taylor Marinko, Rachel Mathews, Sean McDonald, Morgan McKeown, Megan Nathanson, Austin Northgraves, Jackson O’Bar, Caitlin O’Brien, Elise O’Reilly, Andrew Paradis, Sarah Payne, Elena Peters, Joseph Sarandrea, Kaleigh Scoville, Avery Simonton, Emma Smith, Alyssa Souza, Wyatt Tanner, John Timpson, Catelyn Venegoni Ranger, Laura Volan, Mitchell Wedge and Shannon Wright.

Freshmen

HIGH HONORS: Samuel Bailey, Annika Batista, Charles Bradish, Marisa Carbone, Rachel Ferrante, Taylor Googins, Jinhua Huang, Joseph Imler, Evan Kane, Alec Leng, Kaitlin Malayev, Joseph McHugh, Greta Morrissette, Hayden Motter, William Towse, Adam Wood and Sarah Yoder.

HONORS: Tara Ahluwalia, Emily Amann, Benjamin Batoosingh, Matthew Blaisdell, Noelle Breen, Taylor Brown, Emma Budway, Elizabeth Callahan, Timothy Carion, Libby Chadbourne, Aishwarya Chandrashekar, Noah Charest, Erin Clayton, Alexandra Constantine, Jordyn Cowan, Sophia Crovo, Abigail Daigle, Ryan Davis, Adam Desveaux, Alexander Dionne, Nolan Dyer, David Flewelling, Kyle Foley, Katherine Follansbee, Christopher Franklin, Edie Frederick, Anna Gikas, Amelia Haddad, Jillian Harvie, Austin Hawko, Lillian Herb, John Hinkle, Kyle Jacques, Dakota Joy, Dominic Joy, McKenzie Keim, Connor Langlois, Heather Legendre, Ashley Levesque, Chloe Luong, Shamus Malia, Brooke Malone, Erin McKeown, Julia Mosher, Eric Murray, Abigail Murrell, Rajakishore Muthyam, Haley Nelson, Christian Niles, Brianna Norsworthy, Amy Ollove, Jeffrey O’Roak, Lauren Page, Skylar Page, Joshua Passarelli, Skylar Pettingill, Alexandria Piper, Lauren Quintiliani, Aaron Radziszewski, Madison Rand, Sydney Rusak, Erin Ryan, Cameron Scribner, Ethan Scribner, Ellen Shaw, Erin Shell, Samantha Shoebottom, Griffin Snyder, Isaac Sparks-Willey, Hannah St. Germain, Quinn Stewart, Noah Stracqualursi, Nicholas Sutton, Victoria Timm, Lillian Volk, Madison York and Elizabeth Young.

Return to top